Jak prawidłowo przechowywać odzież i dodatki?
26.jpg

Nawet najwyższej jakości odzież bądź dodatki szybko stracą swój urok, gdy będą niewłaściwie przechowywane. Pielęgnacja odzieży, jej właściwe przechowywanie i czyszczenie sprawi, że będzie ona nie tylko prezentowała się znacznie lepiej, ale również posłuży nam przez dłuższy czas. Jak zatem przechowywać poszczególne elementy garderoby, aby zawsze prezentowały się dobrze?Spis treści:

1. Garnitury, marynarki i płaszcze

2. Koszule

3. Bluzy i t-shirty

4. Swetry

5. Krawaty

6. Spodnie

7. Buty  1. Garnitury, marynarki i płaszcze

  Te elementy męskiej garderoby zawsze muszą być przechowywane na wieszakach. Istotną kwestią jest tutaj ich grubość - wybierajmy grubsze wieszaki z drewna, bądź plastiku i zrezygnujmy z tych cienkich wykonanych z drutu. Grubszy wieszak sprawi, że ramiona nie stracą swojego kształtu. Pamiętajmy, aby przed powieszeniem odzieży wyciągnąć wszystkie ciężkie przedmioty z kieszeni. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy garnitur powinien być chowany do pokrowca po każdym użyciu. Jeśli jest on przechowywany w zamkniętej szafie i używany regularnie, pokrowiec nie jest konieczny. Sprawa wygląda inaczej, gdy garnitur jest wyciągany i zakładany dość rzadko - wtedy pokrowiec pozwoli na ochronę odzieży przed kurzem.

  2. Koszule

  W przeciwieństwie do garniturów, koszule możemy zawiesić w szafie na cienkich, drucianych wieszakach. Jeśli w swojej garderobie posiadamy koszule, których nie używamy na co dzień możemy przechowywać je również złożone na półkach. Należy wtedy pamiętać o konieczności ich wyprasowania - koszule przechowywane na wieszaku powinny być od razu gotowe do założenia.

  3. Bluzy i t-shirty

  Podobnie jak w przypadku koszul, bluzy i koszulki mogą być przechowywane na dwa sposoby - powieszone w szafie na cienkim wieszaku lub złożone na półce.

  4. Swetry

  W przypadku tego elementu garderoby musimy zrezygnować z wieszaków - zarówno cienkich, jak i grubszych. Swetry zawieszone w szafie bardzo szybko tracą swój fason i rozciągają się. Idealnym sposobem na przechowywanie swetrów jest ich złożenie i poukładanie na półkach.

  5. Krawaty

  W przypadku krawatów możliwości przechowywania jest wiele - możemy zawiesić je na specjalnych wieszakach na krawaty, ułożyć na płasko do szuflady lub zwinąć na dłoni w rulonik. Niezależnie od sposobu, który wybierzemy podstawowa zasada jest jedna - krawaty zawsze należy przechowywać rozwiązane.

  6. Spodnie

  Spodnie najlepiej przechowywać na wieszakach z żabkami. W przypadku eleganckich spodni możemy wybrać wieszaki z poprzeczką.

  7. Buty

  Buty, które używane są regularnie najlepiej przechowywać w szafce na buty, bądź na podłodze. Te, które zakładamy rzadziej możemy trzymać w pudełkach. W obu przypadkach warto skorzystać z drewnianych prawideł, które pomogą zachować prawidłowy kształt buta. Jeśli nie posiadamy drewnianych prawideł możemy wykorzystać gazetę lub papier.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoplo.pl