Jak prawidłowo przechowywać odzież i dodatki?
26.jpg

Nawet najwyższej jakości odzież bądź dodatki szybko stracą swój urok, gdy będą niewłaściwie przechowywane. Pielęgnacja odzieży, jej właściwe przechowywanie i czyszczenie sprawi, że będzie ona nie tylko prezentowała się znacznie lepiej, ale również posłuży nam przez dłuższy czas. Jak zatem przechowywać poszczególne elementy garderoby, aby zawsze prezentowały się dobrze?



Spis treści:

1. Garnitury, marynarki i płaszcze

2. Koszule

3. Bluzy i t-shirty

4. Swetry

5. Krawaty

6. Spodnie

7. Buty



  1. Garnitury, marynarki i płaszcze

  Te elementy męskiej garderoby zawsze muszą być przechowywane na wieszakach. Istotną kwestią jest tutaj ich grubość - wybierajmy grubsze wieszaki z drewna, bądź plastiku i zrezygnujmy z tych cienkich wykonanych z drutu. Grubszy wieszak sprawi, że ramiona nie stracą swojego kształtu. Pamiętajmy, aby przed powieszeniem odzieży wyciągnąć wszystkie ciężkie przedmioty z kieszeni. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy garnitur powinien być chowany do pokrowca po każdym użyciu. Jeśli jest on przechowywany w zamkniętej szafie i używany regularnie, pokrowiec nie jest konieczny. Sprawa wygląda inaczej, gdy garnitur jest wyciągany i zakładany dość rzadko - wtedy pokrowiec pozwoli na ochronę odzieży przed kurzem.

  2. Koszule

  W przeciwieństwie do garniturów, koszule możemy zawiesić w szafie na cienkich, drucianych wieszakach. Jeśli w swojej garderobie posiadamy koszule, których nie używamy na co dzień możemy przechowywać je również złożone na półkach. Należy wtedy pamiętać o konieczności ich wyprasowania - koszule przechowywane na wieszaku powinny być od razu gotowe do założenia.

  3. Bluzy i t-shirty

  Podobnie jak w przypadku koszul, bluzy i koszulki mogą być przechowywane na dwa sposoby - powieszone w szafie na cienkim wieszaku lub złożone na półce.

  4. Swetry

  W przypadku tego elementu garderoby musimy zrezygnować z wieszaków - zarówno cienkich, jak i grubszych. Swetry zawieszone w szafie bardzo szybko tracą swój fason i rozciągają się. Idealnym sposobem na przechowywanie swetrów jest ich złożenie i poukładanie na półkach.

  5. Krawaty

  W przypadku krawatów możliwości przechowywania jest wiele - możemy zawiesić je na specjalnych wieszakach na krawaty, ułożyć na płasko do szuflady lub zwinąć na dłoni w rulonik. Niezależnie od sposobu, który wybierzemy podstawowa zasada jest jedna - krawaty zawsze należy przechowywać rozwiązane.

  6. Spodnie

  Spodnie najlepiej przechowywać na wieszakach z żabkami. W przypadku eleganckich spodni możemy wybrać wieszaki z poprzeczką.

  7. Buty

  Buty, które używane są regularnie najlepiej przechowywać w szafce na buty, bądź na podłodze. Te, które zakładamy rzadziej możemy trzymać w pudełkach. W obu przypadkach warto skorzystać z drewnianych prawideł, które pomogą zachować prawidłowy kształt buta. Jeśli nie posiadamy drewnianych prawideł możemy wykorzystać gazetę lub papier.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoplo.pl