Jak prasować spodnie?
10.jpg

Eleganckie elementy garderoby powinny wyglądać nienagannie. Nie można dopuszczać do tego, aby podczas oficjalnych spotkań lub ważnych uroczystości wyglądać niechlujnie. Dziś przedstawimy Wam kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zadbać o swój garnitur.

Spis treści:

1. Jak prasować spodnie od garnituru?
2. Infografika

           

1. Jak prasować spodnie od garnituru?

Do wygładzenia eleganckich spodni potrzebna będzie odpowiednia deska do prasowania – powinniśmy pamiętać o tym, aby była odpowiednio szeroka oraz długa. Dzięki temu bez problemu będziemy w stanie ułożyć część naszej garderoby na powierzchni deski i prasować. Dodatkowo powinniśmy zadbać o bawełnianą lub płócienną szmatkę albo żelazko z nakładką chroniącą tkaninę przed działaniem wysokich temperatur.

Uwaga: Najłatwiej prasuje się spodnie lekko wilgotne, dlatego warto nie czekać z prasowaniem aż całkowicie wyschną.

Przed rozpoczęciem koniecznie zapoznaj się z symbolami na metce. Ustaw temperaturę w swoim żelazku zgodnie z zaleceniami producenta. Jest to jedynie wartość przybliżona, potraktuj to jako wskazówkę i punkt wyjścia w dostosowaniu temperatury żelazka do materiału, z którego uszyto spodnie. W zależności od rodzaju tkaniny będziemy mieć do czynienia z różnymi temperaturami, dlatego warto odrobinę poeksperymentować, aby uzyskać pożądany efekt.

Kiedy Twoje żelazko uzyska odpowiednią temperaturę, możesz przystąpić do prasowania. Spodnie powinny być ułożone wzdłuż deski w ten sposób, aby wewnętrzne szwy nogawek się stykały.

Podnieś wierzchnią nogawkę i puść luźno poza deskę. Zacznij prasowanie nogawki, która została na desce, przesuwając żelazko od dołu do góry. Powinieneś zwracać szczególną uwagę na kanty spodni – mają one być zaprasowywane na całej długości. Kolejnym etapem jest ułożenie nogawki na desce zewnętrznym szwem do góry i wyprasowanie tej części spodni. Analogicznie postępujemy z drugą nogawką. Ostatnim etapem będzie naciągnięcie na węższą część deski góry spodni. Kanty nogawek powinny znajdować się wzdłuż brzegów deski. Powinniśmy pamiętać o tym, aby wyciągnąć z kieszeni wewnętrzny materiał tak, aby nie powstały zagniecenia. Na koniec wyprasuj okolice rozporka.


2. Infografika


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl