Jak prasować marynarkę?
14.jpg


Prasowanie garniturów to spore wyzwanie. Ten element garderoby – w związku z tym, że jest bardzo elegancki – musi wyglądać nienagannie, niezależnie od tego, w jaki sposób go wykorzystujemy. Garnitur najczęściej składa się z dwóch części: marynarki oraz spodni. Dziś przedstawimy sprawdzone sposoby na wyprasowanie górnego elementu naszego garnituru.

   

Spis treści:
1. Jak bezpiecznie prasować marynarkę?
2. Infografika

     

1. Jak bezpiecznie prasować marynarkę?

Podejmując się tego wyzwania powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze powinniśmy upewnić się, w jakiej temperaturze możemy wyprasować konkretny rodzaj ubrania. W zależności od materiału jaki został wykorzystany czy faktury, powinniśmy przed rozpoczęciem pracy zapoznać się z metką.

Do prasowania marynarki warto użyć czystej ściereczki bawełnianej – w ten sposób łatwiej pozbędziemy się zagnieceń. Przed rozpoczęciem prasowania warto ustawić temperaturę żelazka na najniższą. Możemy również korzystać z żelazek z generatorem pary, które utrzymują stałą temperaturę i są bezpieczne dla każdego rodzaju materiału – nie musimy się martwić o przypalenie naszej marynarki.

Usuwanie zagnieceń powinniśmy zacząć od ramion marynarki. Dobrze nadaję się do tego węższa część deski do prasowania. Następnie przechodzimy do rękawów i przedniej części marynarki. Pamiętajmy aby z kieszeni uprzednio wyciągnąć materiał, aby nie powodował wybrzuszeń.

Kłopotliwe może okazać się manewrowanie między guzikami, zaszewkami, zamkami oraz klapami. Wygładzenie tych miejsc ułatwią specjalnie przystosowane do tego rodzaju garderoby żelazka. Jeśli jednak posiadamy zwykłe urządzenie, powinniśmy być bardzo skrupulatni oraz ostrożni w kontakcie z plastikowymi elementami. Kiedy przód marynarki zostanie odpowiednio wyprasowany, powinniśmy zająć się tylną częścią, a na końcu kołnierzykiem. Zwracaj szczególną uwagę na miejsce widoczne unikając przypaleń i wyświeceń.

Najszybszym jednak sposobem jest prasowanie w pionie za pomocą generatora pary. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda pozbycia się zagnieceń z naszych garniturów.

    

2. Infografika

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl