Jak dbać o garnitur?
20.jpg

Garnitur to jeden z najelegantszych ubiorów dla mężczyzny, który dodaje mu szyku i odpowiednio skrojony, pięknie modeluje sylwetkę. Niezależnie od tego, czy jest to Twój strój codzienny, czy nosisz go tylko na specjalne okazje, powinieneś właściwie o niego zadbać, abyś przez cały czas wyglądał wytwornie i świeżo.Spis treści:

1. Codzienna pielęgnacja i przechowywanie
2. Czyszczenie i prasowanie  1. Codzienna pielęgnacja i przechowywanie

   Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby po zdjęciu garnituru od razu zawiesić go na wieszaku, który powinien być odpowiednio dopasowany do marynarki pod względem szerokości i długości. Pomoże to uniknąć wszelkiego rodzaju zniekształceń. Najlepiej, jak będzie to ten, który otrzymaliśmy przy zakupie garnituru - daje to gwarancję jego właściwego wyprofilowania.

   Spodnie również wymagają odpowiedniego sposobu - najlepiej jest zawiesić je nogawkami do góry, zapinając ich końce żabkami. Sprawi to, że materiał sam będzie się rozprostowywał pod własnym ciężarem.

   Po każdym noszeniu garnituru, przed odwieszeniem go do szafy, należy wyczyścić materiał za pomocą szczotki z naturalnym włosiem. W ten sposób usuniesz większość pyłków i kurzu oraz odświeżysz kolor tkaniny, jednak uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno na materiał. Unikaj rolek do ubrań, ponieważ mogą zostawić ślady od kleju.

   Istotne jest także, aby garnitur miał odrobinę przestrzeni w szafie, inaczej się pogniecie i nie będzie “oddychał”. Nie noś tego samego garnituru dzień po dniu - powinien on mieć czas na odpoczynek, w trakcie którego oddycha i się prostuje.

   Jeżeli wiesz, że nie będziesz używał danego garnituru przez dłuższy czas, schowaj go do pokrowca przed odwieszeniem do szafy. Dzięki temu zabezpieczysz go przed kurzem.
   2. Czyszczenie i prasowanie

   Podstawową zasadą pielęgnacji garnituru jest to, aby prać go tylko wtedy, gdy tego potrzebuje. Wełna nie chłonie tak dobrze potu, jak bawełna, a zbyt częste pranie może zniszczyć materiał. Dobrym zabiegiem jest kąpiel parowa, dzięki której garnitur zachowa odpowiedni, naturalny wygląd. Wełna potrzebuje od czasu do czasu wilgoci, która nadaje jej włóknom elastyczności. Taką kąpiel z powodzeniem można wykonać samemu w domowych warunkach. Wystarczy powiesić garnitur nad wanną i puścić gorącą wodę, tak aby łazienka wypełniła się parą. Po kilkunastu minutach takiej kąpieli garnitur będzie wolny od delikatnych zagnieceń oraz zapachów.

   Zagniecenia powstałe na spodniach należy rozprasować - zawsze z użyciem wilgotnej, bawełnianej ściereczki umieszczonej między materiałem a żelazkiem. Pomoże to uniknąć błyszczenia się tkaniny. Nie prasuj ubrania zbyt często, ponieważ delikatne materiały łatwo ulegają uszkodzeniom.

   Pamiętajmy też o wietrzeniu - regularne wieszanie garnituru przy otwartym oknie zapewni mu świeżość, jednak ważne jest, aby nie wisiał wystawiony na promienie słoneczne, które mogą doprowadzić do wyblaknięcia tkaniny.

   Za każdym razem jednak, gdy garnitur wymaga prania, oddajmy go do pralni chemicznej.

   do góry
   Sklep jest w trybie podglądu
   Pokaż pełną wersję strony
   Sklep internetowy Shoplo.pl